Enkaustika pre začiatočníkov

Enkaustika pre začiatočníkov

Vstúpiť do kurzu >>>


Pre koho je určený?

Máte v sebe neukojenú túžbu tvoriť? Radi si vyrábate vlastné bytové dekorácie či obdarovávate blízkych originálnymi, vlastnoručne vyrobenými darčekmi? Potom je enkaustika práve pre vás.

Čo je enkaustika?

Enkaustika je tvorivá technika využívajúca maľovanie voskom. Vznikla už v antickom Grécku pred viac ako 2500 rokmi. Pre svoj tvorivý potenciál sa zachovala až do dnešnej doby. V súčasnosti existuje viacero techník enkaustiky, vďaka ktorým je možné vytvoriť obrazy rôznych tvarov, veľkostí a farieb.

Enkaustika pre začiatočníkov


Náplň kurzu

Pre tých z vás, ktorí radi tvoria a enkaustika by bolo niečo, čo by sa chceli naučiť, je tu kurz enkautistiky, v ktorom sa naučíte viaceré enkaustické postupy. Vyskúšate si techniky pre zvýrazňovanie plôch či pre ich dofarbovanie voskom, ale aj maľovanie žehličkou bez vosku, enkaustickou ceruzkou, maľovať štruktúrovanými pastami, používať studené vosky v tube a olejové kriedy.

Naučíte sa enkaustický postup pre maľovanie voskom na rôzne materiály, ako napríklad na savý papier, plátno, plastické plochy či na MDF dosku a rovnako sa naučíte postupy pasterizácie a prenášania vosku z papieru na enkaustický papier.

Vďaka získaným zručnostiam si na tomto kurze budete môcť vyrobiť napríklad pekne orámované blahoželania, maľby prírody a jej jednotlivých prvkov ako stromov, kvetín, vody či hôr a podobne. Budete si môcť na MDF doske vyrobiť krásne vianočné motívy a motívy sviečok.Kurz Enkaustika


Lektor kurzu

Do tajov enkaustiky vás na enkaustickom kurze zasvätí Jana Školaudyová. Venuje sa okrem enkaustiky rôznym výtvarným technikách, ktoré sa učila od najlepších majstrov a lektorov v Európe. Sama je talentovaná nie len v tvorbe, ale aj vo výučbe týchto techník.Enkaustika pre začiatočníkov 4


Čo kurzom získate?

Počas kurzu a po jeho absolvovaní si tak budete schopní vytvoriť originálne dekorácie pre váš domov, na ktoré budete môcť byť právom hrdí alebo potešiť svojich blízkych vlastnoručne vyrobenými darčekmi a blahoželaniami.

Enkaustika pre začiatočníkov 6


Zhodnotenie kurzu

Ako mierne negatívum možno hodnotiť množstvo materiálov potrebných na využitie všetkých techník vysvetľovaných v kurze. Hoci to samozrejme nie je nevyhnutné. Kurz si môžete užiť aj s využitím iba troch základných potrieb, a to voskov, tvrdého papiera a enkaustickej žehličky. No tí, ktorí si chcú vyskúšať všetky spôsoby enkaustickej maľby vysvetľované v kurze toho budú potrebovať viac, ako je možné vidieť vzhľadom na náplň kurzu. S tým sa pochopiteľne spája aj o čosi vyššia finančná náročnosť.

Napriek tomu má však kurz enkaustiky medzi jeho absolventmi veľmi pozitívne ohlasy. Väčšina z tých, ktorí si kurz zakúpili, nebola sklamaná a absolventi kurzu veľmi pozitívne hodnotili nie len samotnú techniku maľovania, ktorá je určite zaujímavá, ale najmä lektorku kurzu. Tá má mnoho pozitívnych ohlasov najmä pre jej schopnosť zaujímavo a zrozumiteľne vysvetliť a naučiť túto techniku maľby, čo je určite veľké pozitívum.

Parametre kurzu

 

Kategória: Kreatívne
Počet lekcií: 10
Dĺžka kurzu: 3:03 hod.
Úroveň obtiažnosti: Začiatočník
Prístup: 24/7: Videokurzy môžete prehrávať zo všetkých zariadení
Lektor: Jana Školaudyová

Tak na čo ešte čakáte? Prihláste sa do kurzu enkautistiky a nechajte rozvinúť váš tvorivý potenciál.

Vstúpiť do kurzu >>>

Záverečné zhodnotenie
  • Obsah kurzu:
  • Školiteľ:
  • Kvalita videa a zvuku:
5
Odoslanie
User Review
4 (3 hlasov)