Excel pre začiatočníkov

Excel pre začiatočníkov

Vstúpiť do kurzu>>>


Pre koho je kurz určený?

Počítač. Má ho dnes už takmer každý. Používame ho doma i v práci. Má mnoho zaujímavých programov. Jedným z nich je Excel.

Znalosť Excelu je vyžadovaná v mnohých zamestnaniach, no využijete ho aj mimo práce. Ak s ním ešte neviete dobre pracovať, je tu pre vás Excel online kurz, v ktorom sa naučíte ako na Excel.

Excel pre začiatočníkov


Náplň kurzu

Excel online kurz vám ukáže ako na Excel. V úvode kurzu Excel pre začiatočníkov vám budú vysvetlené základy programu. Zorientujete sa v užívateľskom prostredí, zoznámite sa so základnou plochou a so základnými funkciami.

Kurz Excel pre začiatočníkov vás naučí formátovanie v Exceli. Naučíte sa ako formátovať bunky, meniť výšku a šírku stĺpcov a riadkov a dozviete sa ako na automatické formátovanie. Oboznámite sa aj s podmieneným formátovaním a jeho využitím.

Excel pre začiatočníkovNaučíte sa efektívne radiť záznamy v tabuľke a základné matematické, časové a textové funkcie. Dozviete sa ako pracovať s viacerými listami, ako vytvoriť prehľadný a pútavý graf a ako používať filtrovanie.

Rovnako zistíte ako pracovať s odkazmi z iných listov či z iných súborov, s kontingenčnými grafmi, ktoré sa používajú pri veľkom množstve údajov, a ako maľovať organizačné tabuľky.

Excel pre začiatočníkov


Lektor kurzu

Lektorom kurzu Excel pre začiatočníkov je Josef Cvrček, ktorý pracuje v oblasti IT už 35 rokov. Svojimi kurzami chce ľudí naučiť využívať počítač naozaj efektívne a nie len na pozeranie Facebooku, hranie hier či sťahovanie súborov.

Excel pre začiatočníkov Josef Cvrček


Čo kurzom získate?

Po absolvovaní kurzu Excel pre začiatočníkov budete schopní spraviť v Exceli všetko potrebné. Znalosť tohto programu vám zjednoduší súkromný aj pracovný život.

Excel pre začiatočníkov


Zhodnotenie

V kurze Excel pre začiatočníkov je ponúknutý jednoduchý návod ako na Excel. Lektor kurzu vysvetľuje jednotlivé funkcie programu a prácu s nimi veľmi zrozumiteľne a prevedie vás od úplných základov až po zložitejšie funkcie. Kurz je tak vhodný pre úplných začiatočníkov, ktorí s Excelom nikdy nepracovali, ale takisto vhodne vyplní medzery vo vzdelaní aj ľuďom, ktorí s Excelom pracujú, no nevyužívajú všetky jeho funkcie.

Samozrejme nezabudnite na to, že hoci sa dá v dnešnej dobe stiahnuť prakticky čokoľvek, tak najmä ak chcete využívať Excel na prácu, investujte do licencovanej verzie.

Mierne problémy môžu mať ľudia pracujúci v inej verzii Excelu, než aká je použitá na vysvetlenie v kurze. Nič sa však nebojte. Funkcie budú rovnaké, len ich možno budete musieť pohľadať na inom mieste. A ak ich nebudete vedieť nájsť, stále sa dá použiť vyhľadávač funkcií, umiestnený v hornej lište Excelu.

Kategória: Práce s PC
Počet lekcií: 9
Dĺžka kurzu: 1:27 hod.
Úroveň obtiažnosti: Pre začiatočníkov
Prístup: 24/7: Videokurzy môžete prehrávať zo všetkých zariadení
Lektor: Josef Cvrček

Kliknite na tlačidlo nižšie, prezrite si videá zdarma a začnite váš počítač využívať naplno.

Vstúpiť do kurzu>>>

Záverečné zhodnotenie
  • Obsah kurzu:
  • Školiteľ:
  • Kvalita videa a zvuku:
4.2
Odoslanie
User Review
0 (0 hlasov)