Gitarové rytmy a akordy na gitaru pre začiatočníkov

Gitarové rytmy a akordy na gitaru pre začiatočníkov

Vstúpiť do kurzu>>>


Pre koho je kurz určený?

Chceli by ste sa naučiť hrať na gitaru? Nechcete však strácať čas s vybrnkávaním jednotlivých tónov, ale chcete rovno hrať pekné melódie? Potom je tento kurz určený práve pre vás.

 

Náplň kurzu

V kurze sa naučíte hrať rôzne akordy na gitaru a najpoužívanejšie gitarové rytmy. Na začiatok sa oboznámite s tým ako si nacvičovať hranie akordov a naučíte sa hrať prvé jednoduchšie akordy na gitaru. Kurz vám ukáže správne držanie ľavej ruky pri hraní, vysvetlí základné pojmy, napríklad čo je to pražec, a poradí vám ako docieliť plynulú výmenu akordov. Naučíte sa hrať akordy na gitaru s trsátkom aj bez neho a hrať jednotlivé gitarové rytmy v rôznych hudobných žánroch. Budete tak vedieť zahrať rôzne akordy na gitaru v rôznych obmenách a v rôznych pesničkách.

Gitarové rytmy a akordy na gitaru pre začiatočníkov

Naučíte sa aj typy úderov pravou rukou dole a hore, pomocou čoho sa tvorí rytmus, a posun rovnakého akordu po hmatníku do vyšších polôh. Vyskúšate si striedanie úderov len cez basové struny a cez všetky struny a ako ozvláštniť rytmus pridaním prízvuku na niektoré údery. Naučíte sa hrať mollové a barré akordy na gitaru. Vyskúšate si tlmenie ľavou rukou pri hraní barré akordov a perkusné údery pravou rukou.

Jednotlivé rytmy budete hrať v štvordobovom, trojdobovom a aj menej častom šesťdobovom takte. Dozviete sa tak, čo znamená počítanie na štyri, tri či šesť dôb.

Na záver kurzu sa dozviete ako si vytvoriť vlastné gitarové rytmy a ako v nich vhodne využiť naučené akordy na gitaru.

Gitarové rytmy a akordy na gitaru pre začiatočníkov


Lektor kurzu

Lektorom kurzu je Eva Hosnedlová, ktorá sa nielen hraniu, ale aj výuke hry na gitaru venuje už 15 rokov. Skladá hudbu ku krátkym dokumentárnym filmom a hrá v pop-elektronickom projekte „Žántí&Zahara“.

Gitarové rytmy a akordy na gitaru pre začiatočníkov Eva Hosnedlová


Čo kurzom získate?

Po absolvovaní kurzu budete schopní používať základné aj zložitejšie akordy na gitaru a zahrať najpoužívanejšie gitarové rytmy. Vďaka tomu budete schopní zahrať prakticky akúkoľvek melódiu a možno si aj zložiť vlastnú.

Gitarové rytmy a akordy na gitaru pre začiatočníkov


Zhodnotenie

Lektorka v kurze vysvetľuje všetky techniky naozaj dobre a jednoducho. Ako jedinú nevýhodu možno vytknúť azda to, že rady k nácviku a výber ladičky a ladenie gitary sú vysvetlené až ku koncu kurzu a logicky by sa žiadalo najskôr vysvetliť ako si vybrať ladičku a naladiť gitaru ešte predtým než sa pustíte do hrania. V prípade potreby však nie je problém si najskôr prehrať časť potrebnú k naladeniu gitary a následne sa pustiť do výuky hrania.

Pokiaľ sa obávate finančných výdavkov, tak sa skutočne nemusíte. Pokiaľ si aj neviete gitaru od nikoho požičať viete si ju kúpiť pomerne lacno. Ladička, trsátko a nové struny takisto nie sú veľkou položkou.

Výuka najpoužívanejších rytmov je naozaj pomerne rýchlou cestou k tomu ako sa naučiť zahrať na gitare prakticky akúkoľvek pesničku. Pokiaľ sa však chcete naučiť zložitejšie vybrnkávačky, tie sa v kurze nenaučíte. Avšak pre začiatočníkov, ktorí na gitare nikdy nehrali je tento kurz veľmi vhodný, lebo vás postupne naučí základné aj zložitejšie akordy na gitaru a ich využitie v jednotlivých gitarových rytmoch. Veľmi skoro tak budete schopní hrať krásne gitarové melódie. A ak máte záujem vedieť na gitare hrať aj zložitejšie vybrnkávačky, môžete sa ich naučiť neskôr, či už sami, alebo vďaka inému kurzu. Tento kurz však ponúka začiatočníkom vhodné základy, na ktorých možno pri hraní na gitare stavať a ďalej ich rozvíjať a zdokonaľovať sa.

Kategória: Sebarozvoj
Počet lekcií: 16
Dĺžka kurzu: 1:06 hod.
Úroveň obtiažnosti: Pre začiatočníkov
Prístup: 24/7: Videokurzy môžete prehrávať zo všetkých zariadení
Lektor: Eva Hosnedlová

Začať s hraním na gitare môžete práve teraz. Stačí kliknúť na tlačidlo nižšie, pozrieť si prvú lekciu zdarma, chytiť gitaru a začať cvičiť.

Vstúpiť do kurzu>>>

Záverečné zhodnotenie
  • Obsah kurzu:
  • Školiteľ:
  • Kvalita videa a zvuku:
5
Odoslanie
User Review
0 (0 hlasov)