Hra na gitare podľa Jiřího Kynčla

Hra na gitare podľa Jiřího Kynčla

Vstúpiť do kurzu>>>


Pre koho je kurz určený?

Snívali ste niekedy o tom, byť rockovou hviezdou? Alebo sa vám vždy páčilo spievanie piesní pri ohníčku? Či obdivujete krásne vybrnkávané melódie? Ku všetkému z toho je potrebná gitara a ako sa na ňu naučiť hrať vás naučí nasledujúci kurz.
Hra na gitare podľa Jiřího Kynčla


Náplň kurzu

Kurz vám poskytne všetky potrebné informácie o tom ako sa naučiť hrať na gitare. Na začiatku vás zoznámi s gitarou a s jej jednotlivými časťami ako hlava, krk, telo a pražce. Vysvetlí vám všetky pojmy potrebné pre hru na gitare ako akord, sprievod, tón či barré. Zoznámi vás s názvami strún a jednotlivých tónov.

Hra na gitare by sa určite neobišla bez akordov a preto sa aj o nich dozviete viac. O tom, akú majú úlohu pri hraní pesničiek a z čoho sa skladajú.

Po získaní základných teoretických poznatkov sa hra na gitare môže začať. V kurze sa naučíte ako hrať na gitare viaceré typy molových a durových akordov v ich základných, ale aj v iných polohách.

Hra na gitare podľa Jiřího Kynčla

Dozviete sa aké je správne postavenie a držanie pravej ruky a pár praktických rád pre cvičenie a hranie.

Naučíte sa ako hrať na gitare s trsátkom i bez neho, čo využijete pri tvorbe sprievodov. Naučíte sa aj vybrnkávať, ako hrať barré akord či ako hrať rôzne akordy len hmatom. Vyskúšate si príraz a tlmenie pravou rukou a takisto tlmenie ľavou rukou. Dozviete sa čo je to štvorštvrťový a trojštvrťový takt a čo znamená hrať na tri.

Na základe získaných poznatkov sa naučíte tvoriť rôzne typy sprievodov v oboch taktoch aj s možnosťami rôzneho obohatenia sprievodu.

Vyskúšate si zahrať aj celé pesničky, v ktorých využijete naučené techniky. V kurze sa naučíte zahrať pesničky „Stánky“, „Tři kříže“ a „Bláznova ukolébavka“. Hra na gitare podľa Jiřího Kynčla


Lektor kurzu

Lektorom kurzu je Jiří Kynčl, ktorý na gitare hrá už od svojich siedmich rokov. Dnes je členom niekoľkých kapiel a vedie jeden z najväčších gitarových portálov nanastroj.cz. Hra na gitare podľa Jiřího Kynčla


Čo kurzom získate?

Po absolvovaní kurzu budete schopní naučiť sa hrať prakticky akúkoľvek pesničku alebo si dokonca zložiť vlastné jednoduchšie melódie.

Hra na gitare môže spríjemniť váš voľný čas, ale aj obohatiť spoločenský život. Pomôže vám rozprúdiť zábavu na opekačkách, grilovačkách a chatách s rodinou, kolegami či priateľmi. Hra na gitare podľa Jiřího Kynčla


Zhodnotenie

V kurze je v logickej následnosti vysvetlená hra na gitare a poskytnuté rady o tom ako sa naučiť hrať na gitare prakticky čokoľvek.

Nemusíte sa obávať ani ak máte „hudobný hluch“. Aj tak sa dokážete vďaka tomuto kurzu naučiť hrať na veľmi slušnej úrovni.

Avšak ak hudobný sluch nemáte a nikdy ste na žiadny nástroj nehrali, bude vás to stáť veľa času, úsilia a aj trochu bolesti aby ste sa na gitaru hrať naučili.

Hra na gitare podľa Jiřího Kynčla

Pokiaľ ste ešte neskúšali hrať na žiadny strunový nástroj tak vás zmienka o bolesti v súvislosti s hraním zrejme zaskočila. Bolieť vás však spočiatku naozaj budú brušká prstov na ľavej ruke od stláčania strún.

Nič sa však nebojte, nie je to nič strašné a po čase si na to vaše prsty zvyknú, brušká prstov stvrdnú a bolesť viac cítiť nebudete.

Ak sa obávate finančnej náročnosti spojenej s kúpou gitary, báť sa nemusíte. Ak aj nemáte v blízkom okolí nikoho od koho by ste si na začiatok mohli gitaru len požičať, jej kúpa nemusí znamenať veľké výdaje. Obyčajnú akustiku na začiatočnícke hranie viete zohnať za naozaj nízku cenu, respektíve môžete využiť aj rôzne bazáry. Ladička, trsátka a náhradné struny sú potom záležitosťou pár eur.

Hra na gitare podľa Jiřího Kynčla

Hra na gitare si pýta vysokú cenu iba od žien. Ak ste žena a rozhodli ste sa naučiť sa hrať na gitare, môžete sa už teraz rozlúčiť s peknými dlhými nechtíkmi. Odteraz ich budete mať už iba na krátko ostrihané a pekný lak vám tiež vydrží len do najbližšieho hrania.

Keď sa však už naučíte hrať, uvidíte, že tá cena nie je vôbec vysoká. Hra na gitare je naozaj úžasný koníček a z ničoho nebudete mať väčšiu radosť než keď sa naučíte zahrať novú pesničku alebo si dokonca skomponujete vlastnú melódiu.

 

Kategória: Sebarozvoj
Počet lekcií: 11
Dĺžka kurzu: 1:56 hod.
Úroveň obtiažnosti: Pre začiatočníkov
Prístup: 24/7: Videokurzy môžete prehrávať zo všetkých zariadení
Lektor: Jiří Kynčl

Teraz vám stačí už len zobrať gitaru, kliknúť na tlačidlo nižšie a už v prvej lekcii zdarma sa zoznámite s nástrojom vo vašich rukách a naučíte sa ako naň hrať.

Vstúpiť do kurzu>>>

ZÁVEREČNÉ ZHODNOTENIE
  • Obsah kurzu:
  • Školiteľ:
  • Kvalita videa a zvuku:
5
Odoslanie
User Review
5 (1 hlas)