Kurz FIMO – kúzla s extrudérom

Kurz FIMO - kúzla s extrudérom

Vstúpiť do kurzu>>>


Pre koho je kurz určený?

Šperky, ozdôbky, dekorácie a iné čačky-mačky. Každý z nás ich občas nakupuje, a niekto aj častejšie než len občas. Ale čo takto si vyrobiť vlastné? Nehľadať dlho v regáloch obchodov niečo, čo by vyhovovalo vašim požiadavkám, ale vyrobiť si doplnky presne podľa svojich predstáv. Kurz fimo vám to umožní.

Kurz FIMO - kúzla s extrudérom


Čo je fimo a extrudér?

Fimo je polymérová hmota, ktorá sa pretláča cez extrudér, pretláčací strojček na fimo hmotu. Je to malý strojček do ruky s množstvom nástavcov, ktoré určujú výsledný tvar hmoty. Ovláda sa pomocou kľučky, ale tí vynaliezavejší ho často pripoja na aku vŕtačku, ktorá môže výrazne uľahčiť prácu.

Okrem extrudéru je možné na prácu s hmotou využiť aj strojček na cestoviny a najrôznejšie vykrajovačky.

Kurz FIMO - kúzla s extrudérom


Náplň kurzu

Kurz fimo vás na začiatok zoznámi s extrudérom a prácou s ním a jeho jednotlivými nástavcami. Ukáže vám ako vkladať farby do extrudéru podľa vami zvoleného poradia. Naučíte sa ako tvoriť pomocou techniky KLIMT. Zoznámite sa aj s českou novinkou czextrudérom, ktorý vám v kurze predstaví hosť Lucie Štruncová a naučí vás pomocou neho vyrábať krásne polymérové srdiečka.

Kurz FIMO - kúzla s extrudérom

Fimo kurz vás ďalej naučí ako fimo hmotou poťahovať vatové gule, naučí vás techniku vyplňovania farebnou hmotou a ako sa robí trojfarebné blendovanie. Z hmoty si vyrobíte drobné korálky v tvare kytičiek. Z korálok si vyrobíte aj krásny náhrdelník. Vytvoríte si zaujímavé náušnice s parketovým vzorom a naučíte sa aj techniku pletenia z fimo hmoty a vyrobíte si  šperky s jemným žíhaným vzorom. Vyrobíte si roztomilé korytnačky, z ktorých môžete spraviť dekoračné magnetky alebo šperky. Naučíte sa novú techniku pozdĺžneho krájania hmoty a budete pracovať na projekte „aztécke slnko“.

Kurz FIMO - kúzla s extrudérom

Lektor kurzu

Používať extrudér a pracovať s fimo hmotou vás v kurze naučí Monika Brýdová, ktorá sa práci s touto hmotou venuje už niekoľko rokov. Okrem vedenia kurzov svoje poznatky vkladá aj do kníh. Napísala „Hrátky s FIMO hmotou“, „Miniatury z FIMO hmoty“, „Šperky z FIMO hmoty“ a „Kouzlení z FIMO hmoty“. Svoje nápady uverejňuje aj na svojej stránke www.brydova.cz, na ktorej si môžete zároveň zohnať všetky potrebné pomôcky.

 Kurz FIMO - kúzla s extrudérom Monika Brýdová


Čo kurzom získate?

Vďaka kurzu si budete môcť vytvoriť množstvo originálnych šperkov a dekorácií z fimo hmoty. Môžete si vytvoriť čokoľvek vás len napadne a nemusíte sa tak obmedzovať na to, čo zoženiete v obchodoch, ale vyrobíte si vlastné doplnky presne podľa svojich predstáv. Budete tak mať radosť nie len z ich nosenia či vystavenia v domácnosti, ale aj z ich výroby.

 Kurz FIMO - kúzla s extrudérom


Zhodnotenie

Práca s fimo zachvátila už mnohých ľudí a ak sa potrebujete kreatívne vyblázniť, určite pohltí aj vás. Na plné využitie kurzu a naučenie všetkých techník si však potrebujete kúpiť viacero prostriedkov pre prácu. Okrem fimo hmoty, ktorú budete pravidelne dokupovať sú však výdavky na extrudér a czextrudér jednorazové a určite ich neoľutujete. Vrátia sa vám v podobe hodnotných šperkov a doplnkov. O to hodnotnejších, že ste si ich vyrobili vy sami.

Kategória: Kreatívne kurzy
Počet lekcií: 12
Dĺžka kurzu: 4:01 hod.
Úroveň obtiažnosti: Vhodné pre každého
Prístup: 24/7: Videokurzy môžete prehrávať zo všetkých zariadení
Lektor: Monika Brýdová

Na výrobu jedinečných doplnkov si stačí len zaobstarať potrebné pomôcky, kliknúť na tlačidlo nižšie, pozrieť si videá zdarma a zábava sa môže začať.

Vstúpiť do kurzu>>>

Záverečné zhodnotenie
  • Obsah kurzu:
  • Školiteľ:
  • Kvalita videa a zvuku:
5
Odoslanie
User Review
0 (0 hlasov)