Kurz fotografovania – ako správne fotografovať

Kurz fotografovania - ako správne fotografovať

Vstúpiť do kurzu>>>


Pre koho je určený kurz fotografovania?

Poznáte ten pocit, keď uvidíte niečo tak krásne, že si to chcete uchovať nie len v pamäti, a tak si to odfotíte, no výsledná fotka je sklamaním? To sa vám po absolvovaní kurzu fotografie určite nestane.

Náplň kurzu

Robiť profesionálne fotografie nie je až tak náročné ako by sa mohlo zdať. Tajomstvo dobrých fotiek spočíva najmä v správnom momente, svetle a kompozícii.

Kurz fotografovania je tu na to, aby vás naučil ako správne fotografovať. Naučíte sa v ňom ako zachytiť kúzlo okamžiku. Dobré fotografie väčšinou nevznikajú nepremyslene, ale naopak je potrebné si na ne všetko dôkladne pripraviť. Zvoliť vhodné pozadie a umiestnenie fotografovaných prvkov a počkať si na správne prirodzené svetlo, respektíve si zvolený záber správne umelo osvetliť.

Kurz fotografovania vás preto naučí zásady kompozície a správnej expozície a tajomstvá využitia prirodzeného a umelého svetla či blesku.

Kurz fotografovania - ako správne fotografovať

Naučíte sa kedy je najlepšie prirodzené svetlo pre fotografie s ohľadom na dennú hodinu, ale aj na základe rozdielov medzi vlastnosťami svetla počas jednotlivých ročných období. Nahliadnete do tajov nočných fotografií. Naučíte sa ako fotografovať ohňostroje a ako a kedy sa používa dlhá expozícia. Pohráte sa so svetlom a tieňom, vďaka čomu budete môcť robiť HDR snímky (fotografie zložené z rôzne naexponovaných, svetlých a tmavých, prvkov). To vám umožní do vašich fotografií vdýchnuť osobité emócie.

Kurz fotografovania vás tak naučí ako správne fotografovať krajinu a architektúru, portréty a skupinové fotografie, nočné fotografie a ako fotografovať makro. Napriek tomu, že fotografovanie je akt premyslený, existujú aj momentky, ktoré však tiež majú svoje zásady. A tie vám kurz fotografovania takisto odhalí.

Lektor kurzu

Ako robiť pekné a kvalitné fotografie vás v kurze fotografovania naučí Pavel Fara. Od roku 2003 sa venuje fotografovaniu na profesionálnej úrovni a v kurze vás naučí všetky svoje znalosti.

Kurz fotografovania - ako správne fotografovať


Čo kurzom získate?

Po absolvovaní kurzu fotografovania budete schopní robiť krásne fotografie v interiéri či exteriéri, v každom ročnom období, za každého svetla a počasia. Budete si vedieť fotografie správne naexponovať, zvoliť vhodné pozadie a kompozíciu či si vytvoriť vlastné abstraktné pozadie.


Kurz fotografovania 3


Zhodnotenie 

Kurz fotografovania má od návštevníkov veľmi pozitívne reakcie. Hoci mnohým sa ako nevýhoda kurzu môže zdať zdanlivá potreba kvalitného fotoaparátu, nie je to tak. Iste kvalitný fotoaparát fotografiám určite neuškodí, no nie je nevyhnutný.

Základom dobrých fotiek je chuť, snaha a skúšanie. Pre kvalitné fotografie treba mať iba otvorené oči a srdce, pretože do každej fotografie vkladáte kus svojej duše. Okrem dostatku chuti však na fotografovanie potrebujete dostatok času. Keď sa vyberiete niekde s fotoaparátom a cieľom spraviť si krásne fotografie, nemôžete očakávať, že sa vrátite o 15 minút. Na skutočne dobré fotky je potrebné mať trpezlivosť a víziu. Potrebujete nájsť vhodné miesto, zvoliť dobrú kompozíciu a pri fotení v exteriéri si počkať na správne svetlo.

Ak si však čas potrebný na fotografovanie nájdete, uvidíte, že fotenie môže byť príjemný relax a po čase skúšania budete naozaj nadšení aj zo svojich fotografických výtvorov.

Parametre kurzu

Kategória: Práca s PC
Počet lekcií: 9
Dĺžka kurzu: 2:09 hod.
Úroveň obtiažnosti: Vhodné pre každého
Prístup: 24/7: Videokurzy môžete prehrávať zo všetkých zariadení
Lektor: Pavel Fara

Prihláste sa na kurz fotografovania a začnite robiť krásne fotografie už teraz. Pomocou tlačidla nižšie si môžete vyskúšať prvé lekcie kurzu zdarma. Veľa šťastia, trpezlivosti a hlavne majte oči a srdce otvorené.

Vstúpiť do kurzu>>>

Záverečné zhodnotenie
  • Obsah kurzu:
  • Školiteľ:
  • Kvalita videa a zvuku:
4.2
Odoslanie
User Review
5 (1 hlas)