Kurz tenisu pre začiatočníkov a mierne pokročilých

Kurz tenisu pre začiatočníkov a mierne pokročilých

Vstúpiť do kurzu>>>


Pre koho je kurz určený?

Tenis, nazývaný aj biely šport, je technicky náročný šport s mnohými pravidlami. Pre všetkých, ktorých vždy lákal a túžili sa ho naučiť, no nemali dostatok času či financií na lekcie s trénerom, je tu kurz tenisu.

Náplň kurzu

Kurz tenisu vás oboznámi s pravidlami a potrebnou výbavou pre tento šport. Dozviete sa ako si vybrať vhodnú raketu, ako si ju vyvážiť a aký výplet si použiť. Oboznámi vás aj so špecifikami rôznych typov loptičiek.

Kurz tenisu vám poskytne základné znalosti o tom ako hrať tenis. Naučíte sa ako sa máte pohybovať po kurte a ako správne držať raketu.

Naučíte sa správnu techniku všetkých základných úderov potrebných pre hranie tenisu a to forehandu, backhandu, voleja a smeču, ale aj to ako dobre podávať. V závere kurzu sa dokonca naučíte techniky rôznych špeciálnych úderov, ktorými môžete veľmi efektívne poraziť svojich protivníkov.

Kurz tenisu pre začiatočníkov a mierne pokročilých


Lektor kurzu

Lektorom kurzu je profesionálny tenisový tréner Dušan Těhník, absolvent FTVS UK v Prahe. Profesionálnemu trénovaniu sa venuje už viac ako 10 rokov. V súčasnosti vlastní tenisovú školu Advantage v Prahe, kde trénuje množstvo rekreačných i závodných zverencov rôznych vekových kategórií formou individuálneho či skupinového tréningu.

Je tak dostatočne renomovaným odborníkom, schopným komplexne vysvetliť a naučiť všetky potrebné znalosti o tom ako hrať tenis.

Kurz tenisu pre začiatočníkov a mierne pokročilých


Čo kurzom získate?

Kurz tenisu vám poskytne všetky potrebné znalosti ako hrať tenis na rekreačnej úrovni. Jediné čo musíte spraviť vy je ísť na kurt a vysvetľované techniky si opakovane skúšať a zdokonaľovať. Kurz vám techniky úderov síce vysvetlí a zabráni aby ste si zlými pohybmi zničili zdravie, no naučiť sa ich môžete len neustálym trénovaním.

Zhodnotenie

Kurz tenisu vás dostatočne komplexne a zrozumiteľne oboznámi so všetkými znalosťami postačujúcimi k hraniu tenisu na rekreačnej úrovni. Zameriava sa však primárne na hru na antuke a neobjasňuje špecifiká rôznych typov povrchov, ktoré podstatne menia charakter hry.

Avšak antuka je pre rekreačné hranie tenisu najčastejšie voleným povrchom a tak vysvetlenie hry na nej, je pre tieto účely postačujúce.

Kurz má od väčšiny respondentov kladné hodnotenia, no bohužiaľ niektorých môže sklamať, že hoci sľubuje naučiť v časti špeciálnych úderov aj podanie s rotáciou loptičky, vysvetlenie tejto techniky nakoniec neobsahuje.

Je to určite škoda, no je kurz tenisu orientovaný najmä na začiatočníkov a mierne pokročilých a technika rotovaného podania patrí k náročnejším a tak nie je pre danú hernú úroveň nevyhnutná.

 


Všetci, ktorí sa chcú naučiť ako hrať tenis musia však rátať s finančnou náročnosťou tohto športu. Biely šport patrí celkom jednoznačne k tým najdrahším. Ak ho chcete hrať naozaj dobre a najmä si nezničiť kĺby, čo je pri tenise a hlavne pri zlej technike a výbave určite veľkým rizikom, musíte investovať značnú čiastku do vybavenia. Najmä do kvalitnej rakety a výpletu a takisto do kvalitnej obuvi zvolenej adekvátne k typu povrchu, na ktorom sa rozhodnete hrať. Pokiaľ budete chcieť tenis hrávať intenzívne, prenájom kurtov, a najmä v zimnom období, takisto nie je lacná záležitosť.

Kurz tenisu vám však z povinných výdavkov pre tento šport odstráni ten najväčší, a to trénera. Preto ak ste rozhodnutí sa tento šport naučiť, určite by ste mali využiť kurz tenisu.

Parametre kurzu

Kategória: Pohyb
Počet lekcií: 10
Dĺžka kurzu: 1:07 hod.
Úroveň obtiažnosti: Vhodné pre každého
Prístup: 24/7: Videokurzy môžete prehrávať zo všetkých zariadení
Lektor: Dušan Těhník

Pozorne si pozrite kurz, zoberte raketu a šup na kurt a trénovať. Kliknite na tlačidlo nižšie a vyskúšajte si prvé lekcie zdarma. Veľa šťastia a presnú mušku.

Vstúpiť do kurzu>>>

Záverečné zhodnotenie
  • Obsah kurzu:
  • Školiteľ:
  • Kvalita videa a zvuku:
4.8
Odoslanie
User Review
5 (2 hlasov)