Olejomaľba pre začiatočníkov

Olejomaľba pre začiatočníkov

Vstúpiť do kurzu>>>


Pre koho je kurz určený?

Obdivujete krásne obrazy a mrzí vás, že vy sami neviete maľovať? Mrzieť vás to však nemusí. Maľovať sa môže naučiť naozaj každý, stačí iba chcieť. Ako maľovať vás celkom jednoducho naučí Bob Ross tutorial obsiahnutý v nasledujúcom kurze olejomaľby.

Olejomaľba pre začiatočníkov


Metóda Bob Ross

Olejomaľba je technika veľkých výtvarných géniov ako Leonarda da Vinciho, Rembrandta a podobne. Na ich úroveň vás síce nedostane žiadny kurz, no ako maľovať krásne olejomaľby sa dokáže vďaka metóde Bob Ross naučiť každý. Technika dostala meno po brilantnom americkom maliarovi rovnakého mena, ktorý sa okrem svojej tvorby preslávil aj vlastným televíznym programom o maľbe „The Joy of Painting“.

Zastával totiž názor, že maľovať vie úplne každý aj keď si o sebe myslí opak a vo svojom programe sa snažil ľuďom priblížiť maľbu. Vytvoril si vlastný spôsob maľby, ktorý umožňuje za krátky čas a pomerne jednoducho vytvoriť nádherné realistické obrazy a to učil divákov vo svojom programe.

Olejomaľba pre začiatočníkov


Náplň kurzu

Kurz vás na začiatok oboznámi s pojmom olejomaľba, zoznámi vás s druhmi farieb a štetcov a vysvetlí vám ako si treba pripraviť plátno na tvorbu. Nasledujúci tutorial metódy Bob Ross vás naučí ako namaľovať oblohu s mrakmi, stromy, krajinu s vodou a horami. Budete si môcť namaľovať krásny západ slnka nad zimnou krajinou a dokonca si vyskúšate maľbu na netradičný povrch. Konkrétne na pílový kotúč. V závere kurzu si vyskúšate namaľovať zložitejší obraz s viacerými prvkami.

Bob Ross tutorial vás naučí viaceré techniky populárne u svojho tvorcu. Jednou z nich bola technika „mokrá do mokrej“ spočívajúca v nanášaní farby na tú predchádzajúcu ešte pred jej zaschnutím. A taktiež metódu kefovania jemnou štetkou, nazývanú braš.

Olejomaľba pre začiatočníkov


Lektor kurzu

Bob Ross tutorial vám v kurze predstaví Pavel Michalica, certifikovaný maliar techniky Bob Ross. On sám ešte pred troma rokmi o sebe tvrdil, že nevie vôbec maľovať. No vyskúšal sa to naučiť práve touto technikou a olejomaľba sa stala nie len jeho koníčkom, ale aj jeho prácou a sám dnes vyučije maľbu metódou Bob Ross.

Olejomaľba pre začiatočníkov


Čo kurzom získate?

Olejomaľba je vhodnou dekoráciou do každého domova. Pomocou metódy Bob Ross sa ju vy sami naučíte maľovať. No a čo môže byť lepšie ako si skrášliť domov nádhernými obrazmi krajiniek a západov slnka, ktoré ste navyše sami namaľovali? Každá nová olejomaľba, ktorú namaľujete vám tak prinesie radosť. Hrdosť s dobre odvedenej práce pocítite pri každom pohľade na stenu vo vašom dome či byte, na ktorej bude visieť práve vami namaľovaná olejomaľba.

Olejomaľba pre začiatočníkov


Zhodnotenie

Na základe reakcií ľudí, ktorí sa kurz rozhodli vyskúšať, je možné povedať, že olejomaľba je skutočne skvelé využitie voľného času pre každého, kto ho má záujem využiť tvorivo a nie len sedením pri televízii. A aj tí, ktorí vôbec nemaľovali alebo maľovali zle sa vďaka kurzu a technike Bob Ross maľovať postupne naučili.

Samozrejme chce to cvik a skúšanie. Okrem odhodlania však budete potrebovať aj veľa kusov plátna, štetcov a farieb. Olejomaľba je tak určite drahší koníček než kreslenie ceruzkou, ale na druhú stranu si vďaka nej môžete vytvoriť pekné obrazy, ktoré vás potešia nie len v skicári, ale aj na stene obývačky.

Kategória: Kreatívne kurzy
Počet lekcií: 10
Dĺžka kurzu: 3:57 hod.
Úroveň obtiažnosti: Vhodné pre každého
Prístup: 24/7: Videokurzy môžete prehrávať zo všetkých zariadení
Lektor: Pavel Michalica

Ak sa nebojíte zababrať sa od farby, kliknite na tlačidlo nižšie, prezrite si Bob Ross tutorial, v prvých častiach kurzu zdarma, a začnite aj vy maľovať krásne obrazy.

Vstúpiť do kurzu>>>

 

Záverečné zhodnotenie
  • Obsah kurzu:
  • Školiteľ:
  • Kvalita videa a zvuku:
5
Odoslanie
User Review
0 (0 hlasov)