Paličkovanie pre začiatočníkov

Paličkovanie pre začiatočníkov

Chcem VSTUPENKU do kurzu ZDARMA >>>

(S touto VSTUPENKOU získate po 10 sekundovej registrácii 3 LEKCIE úplne ZDARMA.)


Pre koho je video kurz určený?

Hľadáte tvorivú zábavu pre váš voľný čas? Čo tak skúsiť paličkovanie? Táto tvorivá technika vám nie len spríjemní voľný čas, ale jej výsledky vám pomôžu skrášliť váš domov. Naučiť sa ju môžete jednoducho a z pohodlia domova práve v tomto kurze.


Paličkovanie pre začiatočníkov – zoznam lekcií:

 1. Pomôcky
 2. Navíjanie paličiek, retiazka, platienko za očká
 3. Platienko za dva páry, krútené páry za očká, krútené páry za dva páry
 4. Predstavenie platenej časti
 5. Krútené páry s nepravidelným vodivým párom
 6. Krútené páry s nepravidelnými zvislými aj vodivými pármi
 7. Dierkovaná krajka – štvorcový vzor
 8. Torchonská krajka
 9. Náramky
 10. Uzol pre napojenie nite
 11. Vzor „lístky“
 12. Polohod na očká
 13. Polohod na dva páry
 14. Listy ako súčasť šperku
 15. Interiérová krajky – obrázok
 16. Cuchanina
Prejsť na detail kurzu >>>

Náplň video kurzu:

V kurze sa dozviete ako sa tvorí paličkovaná čipka. V úvode sa zoznámite s pomôckami, ktoré budete na paličkovanie potrebovať a so základnými pojmami. Naučíte sa namotávať nite na paličky a pustíte sa do tvorby prvých jednoduchších vzorov.

Paličkovanie pre začiatočníkov Paličkovanie pre začiatočníkov Paličkovanie pre začiatočníkov Paličkovanie pre začiatočníkov

Následne sa naučíte ako tvoriť predlohu pre paličkovanie, tzv. podvinok, ako správne zapichovať špendlíky do valca na paličkovanie a používať základné techniky- spojovanie a tkáčske uzly.

Paličkovanie je ručná metóda pomocou ktorej sa tvorí čipka. Paličkovaná čipka má dlhú históriu. Jej počiatky siahajú až do 16. storočia, no využíva sa dodnes.

Vytvoríte si predlohy a základný vlastný vzorkovník, ku ktorému sa po absolvovaní kurzu budete môcť vracať a pripomenúť si tak ako sa daný vzor tvorí. Naučíte sa viacero techník pomocou ktorých budete vytvárať rozličné vzory.

V závere kurzu si vyskúšate paličkovanie jednoduchého obrázku s využitím základných techník z vášho vzorkovníka.

  Paličkovanie pre začiatočníkov Paličkovanie pre začiatočníkov Paličkovanie pre začiatočníkov Iva Prošková Paličkovanie pre začiatočníkov

Naučíte sa tvoriť množstvo jednoduchých aj zložitejších vzorov, ktoré využijete pri tvorbe doplnkov do domácnosti, napríklad obrusov, dečiek či ozdôb na steny, ale takisto ako ozdoby na oblečenie či dokonca pri tvorbe šperkov.


Lektor video kurzu – Iva Prošková

Lektorkou kurzu je Iva Prošková. Paličkovaná čipka je jej koníčkom i prácou už 50 rokov. Tvorbu paličkovanej čipky a tkanie učí v Školskom ústave umeleckej výroby. Okrem toho navrhuje a tvorí podvinky, publikuje v odbore ručných textilných a zvykoslovných techník. Paličkovanú čipku vyučuje nie len v rodnom Česku, ale aj v Španielsku, Taliansku a Belgicku.

Pozrite sa na video, kde Iva Prošková hovorí o tomto kurze >>>

Čo video kurzom získate?

Po absolvovaní kurzu budete schopní paličkovaním vytvoriť skutočné výrobky. Čipky, ktoré si paličkovaním vytvoríte môžete použiť ako bytové dekorácie, šperky alebo ako ozdoby na oblečenie. Paličkovanie tak nie len spríjemní váš voľný čas, ale vďaka znalosti tejto techniky budete schopní vytvárať krásne výrobky, ktoré potešia vás a vašich blízkych. Ručne paličkovaná čipka na obruse či náramku môže byť skvelým a naozaj jedinečným darčekom.


Zhodnotenie video kurzu

Kurz je vedený skutočnou odborníčkou nie len v tvorbe, ale aj vo výuke. Keďže paličkovanie je veľmi jemná ručná práca, treba byť skutočne trpezlivý a nevzdať sa po pár neúspechoch. Lektorka však techniky vysvetľuje veľmi dobre a zrozumiteľne a teda tak, aby ich pochopil naozaj každý.

Kategória: Kreatívne kurzy
Počet lekcií: 16
Dĺžka kurzu: 3:11 hod.
Úroveň obtiažnosti: Pre začiatočníkov
Prístup: 24/7: Videokurzy môžete prehrávať zo všetkých zariadení
Lektor: Iva Prošková

Okrem chuti nepotrebujete nič viac len kliknúť na tlačidlo nižšie a pozrieť si videá zdarma, kde sa zoznámite s pomôckami, ktoré budete potrebovať a môžete sa naplno pustiť do paličkovania prvých čipiek.

Chcem VSTUPENKU do kurzu ZDARMA >>>