Zdravé recepty pre deti

Zdravé recepty pre deti

Vstúpiť do kurzu>>>


Pre koho je kurz určený?

Chcete pre svoje deti vyváženú, zdravú a zároveň chutnú stravu?  Zdravé varenie pre deti je určite výzvou pre každú mamičku a babičku, no s kurzom Zdravé recepty pre deti uvidíte, že to nemusí byť vôbec ťažké. Zdravé recepty, ktoré sa v kurze naučíte, pritom nemusíte využívať len pre deti, ale pomôžu vám zlepšiť aj váš jedálniček.

Zdravé recepty pre deti


Náplň kurzu

V kurze sa dozviete viac o jednotlivých potravinách a ich nutričných hodnotách. Zistíte ako obmeniť nezdravé suroviny vo varení za zdravšie, napríklad za strukoviny, pšeno, pohánku a morské riasy. Vďaka kurzu Zdravé recepty pre deti dosiahnete vyvážený pomer živín na tanieri a dozviete sa ako jednotlivé suroviny správne tepelne pripraviť.

Kurz Zdravé recepty pre deti vám ponúkne odporúčania ohľadom aditív a umelých sladidiel, bieleho cukru, mäsa, bielej múky, soli a tukov.

Zdravé recepty pre deti

Dozviete sa viac o správnej a chutnej príprave ovocia a zeleniny, napríklad ako pripraviť zelinu varenú na pare (tzv. Nishime), ako pripraviť pečenú zeleninu, batátové hranolky, avokádový dip či ako upraviť zeleninu na cesty.

Naučíte sa pripraviť placky z pšena, zeleninový nákyp s tempehom, kašu z pohánkovej krupice, cícerové fašírky, cícerovú pomazánku a kašu, cícerový segedín či ako pripraviť naklíčené mungo a mnohé ďalšie zdravé recepty.

Varenie pre deti by sa určite neobišlo bez koláčov a dezertov. V kurze Zdravé recepty pre deti zistíte, že aj tie sa dajú pripraviť oveľa zdravšie než ste si mysleli. Dozviete sa ako pripraviť základný korpus na torty a rezy a krém zo pšena na zdobenie torty. Naučíte sa upiecť jahodové rezy s agarom, pomarančovo-čokoládové rezy, pohánkovú bublaninu, hruškové koláče s odrobinkami a dozviete sa aj mnoho tipov ako ozvláštniť tieto recepty.

Zdravé recepty pre deti


Lektor kurzu

Lektorkou kurzu Zdravé recepty pre deti je Ilona Dostálová, autorka knihy receptov „Přirozeně bez lepku a mléka“, ktorá sa teší veľkej obľube najmä medzi celiatikmi, no aj medzi ľuďmi, ktorí sa chcú zdravo stravovať.

Zdravé recepty pre deti Ilona Dostálová


Čo kurzom získate?

Po absolvovaní kurzu Zdravé varenie pre deti budete schopní variť pre vaše deti chutne a napriek tomu zdravo. Uspokojíte aj ich chuť na sladké a to za použitia minima cukru. Zdravé varenie pre deti tak už nebude výzvou, ale radosťou. Recepty pre deti, ktoré sa v kurze naučíte, pritom môžete pokojne začleniť aj do svojho jedálnička a dosiahnuť tak zdravie celej rodiny.

Okrem toho po absolvovaní získate v prémiovej časti kurzu na stiahnutie zdarma kuchársku knihu, ktorá rozšíri váš inventár zdravých receptov.

Zdravé recepty pre deti


Zhodnotenie

Kurz ponúka množstvo zaujímavých, zdravých a chutných receptov, ktoré sú využiteľné rovnako pre deti i dospelých.

Je však nutné počítať s tým, že ak ste boli doteraz zvyknutí prijímať veľké množstvá bielej múky, cukru a naopak minimum zeleniny a ovocia, takáto zmena bude miernym šokom pre váš organizmus a preto sa jej bude chvíľu prispôsobovať. Môžete však zmenu aplikovať postupne. Nenahradiť všetky nezdravé suroviny za zdravé naraz, ale jedálniček postupne mierne upravovať až k ideálnemu stavu. Váš organizmus tak bude mať čas prispôsobiť sa.

Zdravé recepty pre deti

Druhou možnosťou je „hodiť sa do vody“, zmeniť stravu okamžite a pretrpieť pár dní počas ktorých sa váš organizmus bude s takouto drastickou zmenou vyrovnávať.

Budete napríklad omnoho častejšie hladní, keďže zdravšia strava je rýchlejšie stráviteľná. Stačí však iba jesť častejšie a po menších množstvách a vaše telo si zvykne na menej sýte avšak nutrične bohatšie potraviny a časom už nebudete potrebovať toľko jesť.

Zdravé recepty pre deti

Náhla zmena stravovania sa môže prejaviť takisto aj pocitom únavy a hnačkou, čo spôsobí vyššie množstvo vlákniny a naopak menšie množstvo cukru v strave než na aké bol váš organizmus doteraz zvyknutý.

Nie je to však také hrozné ako to znie. Ľudský organizmus je naozaj úžasný a dokáže sa aj s takouto zmenou, hlavne ak je to zmena k lepšiemu, rýchlo vysporiadať a po pár dňoch všetky ťažkosti pominú.

Okrem toho treba počítať aj s tým, že cena zdravších surovín je o čosi vyššia. Tento rozdiel však nie je až taký strašný a do zdravia rodiny sa investovať určite oplatí.

Kategória: Zdravie a krása
Počet lekcií: 6
Dĺžka kurzu: 1:08 hod.
Úroveň obtiažnosti: Vhodné pre každého
Prístup: 24/7: Videokurzy môžete prehrávať zo všetkých zariadení
Lektor: Ilona Dostálová

Dbajte o zdravie svojej rodiny a začnite variť zdravo a napriek tomu chutne. Stačí iba kliknúť na tlačidlo nižšie a pozrieť si video zdarma.

Vstúpiť do kurzu>>>

Záverečné zhodnotenie
  • Obsah kurzu:
  • Školiteľ:
  • Kvalita videa a zvuku:
4.7
Odoslanie
User Review
5 (2 hlasov)